Tepebaşı Belediyesi çevreci uygulamalarıyla örnek olurken, tüm vatandaşları bu konuda teşvik etmek maksadıyla da çalışmalarına devam ediyor. Bu çerçevede düzenlenen ‘Dirençli Şehirler’ temalı kutlama kartı tasarım yarışmasında dereceye girenler belli oldu. Eylül ayında başlayan başvuru süresi tamamlanarak teslim edilen tasarımlar, oluşturulan jüri tarafından değerlendirildi. Bu yıl “Dirençli Şehirler” konu kapsamında düzenlenen yarışmaya toplamda 58 tasarım ile katılım sağlandı. Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, Tepebaşı Belediyesi Başkan Yardımcısı Suat Yalnızoğlu, Tepebaşı Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Dr. Vildan Akyıldız, Anadolu Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi’nden Prof. Dr. Sevim Selamet, Eskişehir Teknik Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi’nden Prof. Dr. Osman Tutal, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi’nden Doç. Bilge Kınam ve Anadolu Üniversitesi Engelliler Entegre Yüksekokulu’ndan Doç. Dr. Nilgün Salur’un yer aldığı seçici kurul 58 tasarım arasından seçim yaparak, ilk iki derece ve mansiyon ödülüne hak kazananlar belirledi. Dereceye giren tasarımlar ise Tepebaşı Belediyesi’nin etkinliklerinde kullanılacak.

Jüri değerlendirmesini yaptı

Değerlendirme tüm jüri üyelerinin katılımlarıyla yapılarak, eserler beş ayrı aşamada kademeli olarak değerlendirildi. Eserlerin son aşamadaki değerlendirmesinde ödül alacak çalışmalar 5 âdete indirildi ve içlerinden ilk iki eser oybirliğiyle belirlendi. Ayrıca belirlenen üç eserin de mansiyon ödülü alması oybirliğiyle kabul edilerek, 1’inci, 2’nci ve üç mansiyon ödülü şeklinde sonuçlandırıldı.

Birinci ve ikinci belirlendi

Düzenlenen yarışmada Anadolu Üniversitesi Engelliler Entegre Yüksekokulu, Uygulamalı Güzel Sanatlar Bölümü 4’üncü sınıf öğrencisi Mustafa Kemal Ergüleç birinci, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümü 3’üncü sınıf öğrencisi Harun Yıldırım ise ikinci oldu.

Mansiyon ödülü aldılar

Anadolu Üniversitesi Engelliler Entegre Yüksekokulu, Uygulamalı Güzel Sanatlar Bölümü 3’üncü sınıf öğrencisi Canan Koyun, Anadolu Üniversitesi Engelliler Entegre Yüksekokulu, Uygulamalı Güzel Sanatlar Bölümü 3. sınıf öğrencisi Rabia Sena Kurnaz ve Anadolu Üniversitesi Engelliler Entegre Yüksekokulu Uygulamalı Güzel Sanatlar Bölümü 2’nci sınıf öğrencisi Ayşe Hafize Akman da mansiyon ödülüne layık görüldü.