Yapay zeka teknolojileri son yıllarda artan kullanımıyla söz sahibi oldu. İş dünyasından eğlence sektörüne, birçok farklı sahada etkin bir şekilde kullanılan yapay zeka, vatandaşların günlük hayatını değiştiriyor. Bunları bir adım öteye taşıyan bir sosyal medya kullanıcısı, yapay zekaya Türkiye'deki şehirlere yepyeni isimler vermesini istedi.

Bir yapay zeka motoru, verilen komut üzerine Türkiye'nin farklı şehirlerine yeni isimler verdi. Bu eğlenceli deneyimde İstanbul 'İstarmoni', Ankara ise 'Atatürk' oldu. Fakat noktayı koyan ve sosyal medyanın diline düşen isim, Trabzon'un yeni adı oldu: 'Hamsipol'

Trabzon, 'Hamsipol' Olarak İsimlendirildi

Sosyal medya kullanıcısının yapay zeka aracılığıyla oluşturduğu şehir isimleri içinde öne çıkan Trabzon 'Hamsipol' oldu. Şehirlerin yeni isimlerinin neye göre oluşturulduğu bilinmezken, Trabzon'un yeni adı sosyal medyada büyük ilgi gördü ve viral hale geldi.

Sosyal Medyada Viral Oldu

'Yapay zeka moturu' tarafından 'Hamsipol' olarak yeniden isimlendirilen Trabzon, sosyal medyanın gündemine oturdu. Konuyla ilgili yapılan paylaşım binlerce yorum ve beğeni aldı.