CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Av. Ayşe Ünlüce, Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt, Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, Mahmudiye Belediye Başkanı İshak Gündoğan ile birlikte Mahmudiye’de Seçim İletişim Ofisi açılışı gerçekleştirdi.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin ilçelerin kalkınması için son yıllarda çok önemli projeleri hayata geçirdiğini söyleyen Ayşe Ünlüce, “Kırsalın kalkınması, güçlenmesi bizim için çok önemli. Eskişehir’in 12 kırsal ilçesi birçok çeşitliliğe ev sahipliği yapıyor. Kültürel anlamda, turizm ve üretim anlamında ilçelerimiz son derece zengin. Biz bu değerlerimize sahip çıkarak kırsalımızı ayağa kaldırmak istiyoruz” dedi.

Miting havasında geçen ofis açılışında bulunan gençlere de müjde veren Ayşe Ünlüce, “İlçelerimizde kuracağımız Sanat ve Gençlik Merkezleri, resimden müziğe, tiyatrodan dansa kadar geniş bir sanat yelpazesinde atölye çalışmaları, eğitim programları ve sergiler sunarken; sosyal tesislerle zenginleştirilmiş yapısıyla da dikkat çekecek. Bu merkezler, sanatseverler ve gençler için bir araya gelme, sosyalleşme, dinlenme ve keyifli vakit geçirme imkanları sağlayacak sosyal alanlar içerecek. Konserler, konferanslar ve sosyal etkinliklerle Eskişehir'in kültürel hayatına yeni bir soluk getirecek olan Sanat ve Gençlik Merkezleri ile sanat ve sosyal yaşamın iç içe geçtiği, toplulukların kaynaşması ve kültürel etkileşimin artması için ideal bir platform oluşturacağız” diye konuştu.

Annesinin Mahmudiyeli olduğunu belirten Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, “Onun için ben de Mahmudiyeli sayılırım. Mahmudiye'de geçen seçimde iyi niyetli olarak acaba düzeltir mi diye Recep Tayyip Erdoğan'a oy veren hemşehrilerime sesleniyorum. Mazot o zaman 19 liraydı. Şimdi 43 lira oldu. Dolar 18 liraydı, şimdi 33 lira oldu. Ülkeyi yönetemiyorlar” dedi.  İshak Gündoğan’ın 10 yıldır Mahmudiye'yi yönettiğini belirten Başkan Kurt, konuşmasını şu sözlerle sürdürdü: “İktidar partisinden değil, neyiniz eksik? Hangi işiniz olmadı? Mahmudiye'nin belediyecilik adına bütün işleri oldu. Odunpazarı, Tepebaşı, Büyükşehir var ve Mahmudiye var. O nedenle de Mahmudiye pırıl pırıl bir şehir oldu. Bunu devam ettirelim. Bunun için komşularımızı ikna edelim. Bu seçim genel seçim havasında bir yerel seçim. Çünkü hesaplaşacağız. Çünkü yanlışların niçin yapıldığını soracağız. Şu ana kadar Adalet ve Kalkınma Partisi iktidarı 22 yıl boyunca yönettiği ülkede Mahmudiye'ye ne yaptılar? O zaman ders vereceğiz. O zaman bu seçimde biz Cumhuriyet Halk Partisi’nin adayını ve Büyükşehirde Ayşe Ünlüce'yi destekleyeceğiz ve Mahmudiye'nin hizmet almasını sağlayacağız.”

Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, “Mahmudiye seçim iletişim merkezi hayırlı uğurlu olsun.  Şimdi ülkenin durumunu biliyoruz. Burada uzun uzun anlatmaya gerek yok. Hakikatten bu seçimin şakası yok. Ben emeklilere sesleniyorum, ellerini vicdanlarına koysunlar öyle oylarını kullansınlar. Bundan sonraki seçime 4 yıl var. Bu yerel seçimlerde onara bir sarı kart gösterelim. Çünkü seçimden sonra birçok kaleme zam geleceği vergilerin artacağı herkes tarafından söyleniyor ve biliniyor. O nedenle oyumuzu kullanırken her şeyi düşünelim. İshak Başkan da Mahmudiye'yi 10 yıldır yönetiyor. Bu dönemde de yine hep birlikte seçilerek güzel işler yapmaya devam edeceğiz ” dedi.

Mahmudiye Belediye Başkanı İshak Gündoğan ise, göreve geldiği günden bu yana Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ile kol kola girerek önemli projelere imza attıklarını söyledi. Konuşmaların ardından kurdele kesimi ile Mahmudiye Seçim İletişim Ofisi açıldı.

CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, CHP Hatay eski Milletvekili Suzan Şahin, CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü, Seyitgazi Belediye Başkanı Uğur Tepe, Alpu Belediye Başkanı Gürbüz Güller, CHP İl Başkanı Talat Yalaz, CHP Çifteler Belediye Başkan Adayı Zehra Konakcı ve çok sayıda vatandaş katıldı.