31 Mart 2024 yerel seçimlerinden büyük bir zafer ile çıkan Ayşe Ünlüce, açıklamalarda bulundu.

Ünlüce: "Yılmaz Büyükerşen Hocamızın önderliğinde ve sizin desteğinizle çeyrek asırlık bir emek ile oluşan kent kimliğini korumak ve bu şehri geleceğe taşımak için 10 Ocak tarihinde yola çıktık. Köylerde, kahvelerde, pazarlarda, ev buluşmalarında, esnaf ziyaretlerinde kısacası adım attığımız her noktada büyük bir ilgi ve destek ile karşılaştık. Gösterdiğiniz teveccüh ve samimiyet sorumluluk duygumuzu her geçen gün daha da artırdı." dedi.

Ayşe Ünlüce: "Gittiğimiz her yerde bu seçimin yalnızca bir yerel seçim olmadığını, emeklisinden işçisine, memurundan öğrencisine tüm halkımızın iktidara bir mesaj vereceğini ifade etmiştim. Yaşadığımız ekonomik zorluklar, derinleşen yoksulluk, siyasi ayrışmalar ve yaratılmak istenen kutuplaşmaya halkımızın çok net bir mesaj verdiğini düşünüyorum." ifadelerini kullandı.

Ünlüce, açıklamasının devamında şu ifadeleri kullandı:

"Güzel şehrimin güzel insanları, ‘Düne Güven Yarına İnan’ diyerek başladığımız kampanya sürecimizi ‘Haydi Eskişehir Olalım’ diye sonlandırdık. Sizler yirmi beş yıldır olduğu gibi bir kez daha bu şehre yakışanı yaptınız.

Cumhuriyetimizin 100. yılını doldurduğumuz bu süreçte Eskişehir’in ilk kadın büyükşehir belediye başkanı olarak bu şehirde iz bırakmak, oy versin vermesin tüm hemşehrilerimin yüreğine dokunmak istiyorum. Dengeli Kalkınma Modelimiz ve hayata geçireceğimiz projelerle güzel şehrimizi sizlerle birlikte geleceğe taşıyacağız.

Hep yanımda hissettiğim, yolumu aydınlatan eşim Aydın’a, sevgili oğullarım Ata ve Aras’a minnettarım. Bayrağı en güzel şekilde taşıyacağıma inanan çınarımız Yılmaz Büyükerşen Hocama, sürecin başından itibaren bana sonsuz güç veren Genel Başkanımız Özgür Özel’e, cesaretle yanımda duran İl Başkanım Talat Yalaz’a, birlikte çok güzel bir uyum yakaladığımız Kazım ve Ahmet Başkanlarım ile değerli milletvekillerimize, bana inanan kız kardeşlerime, aydınlık yarınlarımız olan genç arkadaşlarıma, kendilerini iktidara hatırlatan emeklilerimize, emeği yok sayılan çiftçilerimize, Cumhuriyet Halk Partimizin tüm üyelerine, bu şehrin mayası olan Eskişehir ittifakının tüm bileşenlerine candan teşekkür ediyorum. Verdiğiniz desteğe, gösterdiğiniz sevgiye layık olacağım. Eskişehir için kazandım, Eskişehir için çok çalışacağım!"