1962 yılında kurulan Bademler Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifinin 253 üyesi ile 315 Dekar arazide tarımsal faaliyette bulunduğunu belirten Başkan Kulaç, çalışmaları hakkında şu bilgileri verdi:

“TÜRKİYE’DE TEK OLDUĞUMUZU DÜŞÜNÜYORUZ”

Türkiye genelinde tek olduğumuzu düşünüyoruz. Köyümüzde neredeyse tarımsal üretimin her türünde varız. Kurduğumuz zeytinyağı fabrikasında hem köyümüzde yetişen zeytinleri hem de çevre köylerden aldıklarımızı işliyoruz. Ürettiğimiz zeytinyağlarını özel şişeler ile pazarlıyoruz. Çiçek seramızda Pervane, Sardunya, Sıklamen, Çuha, Menekşe, Aslanağzı, Petunya ve Kadife çiçeklerini yetiştiriyoruz. Şehir hayatından yorulan ve huzur arayan insanlarımız için köyümüzde ‘Doğal Yaşam Merkezi’ diye bir alan yarattık. Tarımsal ürünlerimizi köyümüze gelenlere pazarlayabilmek için bir satış reyonu kurduk. Huzur ve dayanışma içinde çalışıp üretiyoruz.

ATA PARTİ GENEL BAŞKANI ZEYBEK, BADEMLER KÖYÜNE HAYRAN

Köydeki tarım uygulamalarının bütün Türkiye’ye örnek olabilecek nitelikte olduğunu belirten ATA Parti Genel Başkanı Namık Kemal Zeybek “Bademler köyünü uzun yıllardan beri tanıyor ve biliyorum. Burada uygulanan modelin tüm ülkeye yayılması gerektiğine inanıyorum. Bademler köyü sadece tarımsal üretimde değil, sanata ilgi duyan, bir tiyatroya sahip köydür. Necati Cumalı’nın eseri ‘Susuz Yaz’ filmi bu köyde çekilmiştir. Sayın Başkan Kulaç’ı Partimizde Tarım Danışmanı olarak görevlendiriyorum. Bademler’de başarı ile uygulanan modeli, partimizin Tarım Politikalarımızda dikkate alacağız” diye konuştu.