Kuzey Irak'ta yer alan Zap Vadisi kırsalında Pençe-Kilit operasyonu bünyesindeki faaliyetlerini sürdüren Türk komandolarına, PKK'lı teröristler bölgedeki olumsuz hava koşullarını fırsat bilerek saldırdı. Bu saldırılarda 22 Aralık ve 23 Aralık tarihlerinde tam 12 askerimiz şehit düştü. Tipi ve ağır sisin hakim olduğu bölgede, timler birden fazla noktada teröristleri etkisiz hale getirmek için operasyonlarına devam ediyor.

T.C. Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Kuzey Irak'ta teröristlerle, 23 Aralık günü çıkan çatışmada 6 askerimizin şehit olduğunu, 1 askerimizin ise yaralandığını duyurdu. Bakanlık'tan yapılan açıklamada 13 teröristin de bu çatışmalarda etkisiz hale getirildiği kamuoyuna duyuruldu.

MSB: BELİRLENEN HEDEFLERE YÖNELİK HAVA HAREKATI SÜRÜYOR

T.C. Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:

"Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde 23 Aralık 2023 tarihinde bir üs bölgemize sızmaya çalışan teröristlerle çıkan çatışmada 6 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, bir kahraman silah arkadaşımız da yaralanmıştır. Çatışmada ilk belirlemelere göre 13 terörist etkisiz hale getirilmiştir. Bölgede temas devam etmektedir. Belirlenen hedeflere yönelik ani hava harekatları da icra edilmektedir."