Eskişehir'in Odunpazarı ilçesine bağlı Emek Mahallesi Ertaş Bulvarı üzerinde bulunan bakımsız hali dikkati çekiyor. Mahalle sakinlerinin soluklanma ve çocuklarının oyun oynama noktası olan parkın bakımsızlığı, özellikle süs havuzunun çalışmaması mahalle sakinlerinin büyük tepkisine neden oldu. Uzun süredir bakımsız kalan süs havuzu ve çevresinde yığılan otların biçilmemesi parkın eski cazibesini kaybetmesine neden oldu. Parkta bulunan oyun alanlarının yanı sıra, süs havuzunun da bakımsız kalması çevre sakinlerini rahatsız ettiği gibi, bölgede ciddi bir görüntü kirliliği oluşturuyor. Mahalle sakinleri, parkın bakımsızlığının giderilmesi ve süs havuzunun tekrar çalışır hale getirilerek, çocukları ve kendileri için huzurlu bir alan oluşturulması talebini dile getirerek yetkililere çağrıda bulundu.

“Sadece seçim zamanı gelip ilgi gösteriyorlar “

Mahalle sakinlerinden Ali Gören, parkın eski estetiğini kaybetmeye başladığını bakımsız olduğunu söyleyerek “Bizim mahalle ile kimse ilgilenmiyor. Parkın haline bakın her taraf pislik çöp var temizlenmiyor. Çimenler bakımsız, süs havuzu kirli içinde su yok. Kış gelince mi havuza su koyacaklar anlamıyorum? Bu yıl buraya yani şu havuza hiç gelinip bakım yapılmadı. Parkın çimenleri de kurumaya yüz tutmuş. Bazı yerlerde çimen yok, insanlar buraya geliyor, oturuyor ve rahatsız. Rögarın olduğu yer kokuyor. Kaç defa belediyeyi aradık bildirdik. Gelen giden yok. Sadece seçim zamanı gelip ilgi gösteriyorlar. Sonra belediyeyi arayıp sorunumuzu dile getirmek istiyoruz, bazen ulaşamıyoruz. Ulaştığımızda ise tamam denip unutuluyoruz“ dedi.

“Hangi yüzle gelip kapımızı çalacaklar”

Mahallede esnaflık yapan Ramazan Özcan ise, “Bakın çimenler kırıyor. Bakım yok. Süs havuzunda su yok. Ortalık pislik, çöplük bakım yok. Seçim zamanı bir dolaşıyorlar. Başka da yok. Hangi yüzle kapımızı çalacaklar. Hiç ilgilenmiyorlar buralarla. Kim ilgileniyorsa baksın, gelsin görsün. Geçen gün burada su patladı, bir ay oldu buraya gelip şebeke bağlamıyorlar. Belediyenin kendisi yapması gerekiyormuş. Biz kendimiz yapacağız, geleceğiz dediler, gelmediler. Adam şurada iki torba çimentosu cebinden verecek, yazık. Belediye gelip sorunlarımızı dinlemeli ve çözüm bulması gerek. Parktaki süs havuzunun etrafında millet oturmak istiyor. Anacak havuzda ne su var ne de temiz. Belediye gelsin yapsın” ifadelerini kullandı.