Haber: Buğrahan Doğangil

Eskişehir'de Süper Amatör Lig heyecanı 11-12 Kasım'da oynanan 7 mücadele ile başladı. Amatör futbol tutkunlarının merakla beklediği 2023-2024 SAL sezonu ilk haftada seyir zevki yüksek mücadelelere ve sürpriz sonuçlara sahne oldu. Eskişehir Süper Amatör'de ilk haftanın tamamlanması ardından ikinci hafta mücadeleleri de merakla bekleniyor.

Ligin ilk haftasında, A ve B grubu olmak üzere SAL'da boy gösteren 15 takımdan yalnızca biri maç yapmadı. O ekip, bu sezon da ligin iddialı takımlarından olması beklenen Çiftelerspor. SAL 1. haftayı BAY geçen ilçe temsilcisi yeni sezona bu hafta oynayacağı maç ile start verecek.

Çifteler İlçe Stadı'nda, 19 Kasım Pazar, saat 14.00'te başlayacak mücadelede Çiftelerspor Eskişehir Birlikspor'u ağarlayacak. Hem yeni sezonda hem de iç sahadaki ilk maçını 3 puanla tamamlamak isteyen ve şampiyonluk adaylarından gösterilen Çiftelerspor maçı kazanmak için sahaya çıkacak. B Grubu'nda oynanacak önemli mücadelelerden biri olan Çiftelerspor - Birlikspor maçında deplasman ekibi Eskişehir Birlikspor ise ilk haftada aldığı Gençlergücü mağlubiyetinin yaralarını sarmaya çalışacak.