Tepebaşı Belediyesi Gençlik Merkezleri, düzenlediği etkinlikler ile gençler için farklı aktiviteler sunmaya devam ediyor.

Tepebaşı Belediyesi ve İÇAD iş birliğinde düzenlenen Devrialem Çizer Atölyesi gerçekleştirildi. 29 Ekim Gençlik Merkezi’nde düzenlenen ve 7-18 yaş arası işitme engelli bireylerin katıldığı atölyede, her hafta farklı bir ülkeden farklı bir kentin yaşamı, şehir dokusu, mimarisi, yöresel lezzetleri, kıyafetleri ve kültürü tanıtıldı. Atölyede katılımcıların eskiz defteri tutma edinimi kazandırılması ve bulundukları ya da bulunacakları şehirlerde farkındalıkla gezmeleri için hazırlık yapabilmeleri amaçlandı.

Zeynep Gül Bağan’ın eğitmenliğindeki atölyede katılımcılar, başta Eskişehir, Nebraska, Saratov, Quebec, Antep, Paris, Kurtuba, Ürdün, Porto, Ohrid ve Seul olmak üzere 11 farklı şehri eskiz metotlarıyla defterlerine çizdi.

Atölyeye katılan 9 işitme engelli bireyin ellerinden çıkan 90 eser ise 18-19-20 Eylül 2023 tarihleri arasında Atila Özer Karikatürlü Ev’de sergilenecek.