Teknolojik gelişmelerin son 1 yıl içerisinde dünya üzerinde ciddi bir etkisi oldu. Özellikle yapay zeka motorlarının aktif kullanımı hayatımıza büyük bir yenilik getirdi. Hem profesyonel hem de eğlencelik uygulamalarla hayatımızın bir parçası olan yapay zeka, vatandaşlar tarafından ilgiyle karşılandı ve kullanılıyor.

Bir sosyal medya kullanıcısı, bu gelişmiş yapay zeka ile hassas bir deneme yapmaya karar verdi. Bu kullanıcı, yapay zekadan Türkiye'deki farklı şehirlerin rakiplerini belirlemesini istedi. İstek üzerine yapay zeka motoru harekete geçti ve ilginç sonuçları ortaya çıkardı.

Erzincan, Erzurum'a Rakip

Yapay zeka, Erzincan ilinin Erzurum'a rakip olduğunu açıkladı. Erzurum'un ise Erzincan'a ve Kars'a rakip olduğunu belirtti. Tabii ki bu bilgiyi sunan yapay zekanın, rakip şehirleri belirleme kriterleri tam olarak bilinmiyor.

Sosyal medyada paylaşılan bu istatistikler, kullanıcıların dikkatini çekti. Binlerce yorum ve beğeni alan bu paylaşım kısa sürede viral oldu. Yapay zekanın bu ilginç ve benzersiz özelliği, takipçiler tarafından merakla takip edildi.