Haber: Buğrahan Doğangil

Eskişehir Demirspor'da Teknik Direktör Yasin Söğüt takımdan ayrılmak istediğini Demirspor Başkanı Mehmet Ali Hünerlier'e iletti. Yasin Söğüt'ü Demirspor'dan ayrılma noktasına getiren hamle ise Kırşehir GHS maçında yaşanan çirkin bir olay oldu.

Lokomotif'in BAL'da kalma adına en önemli maçlarından biri olan ve 4-1 kazandığı Kırşehir GHS maçı esnasında bir Demirspor yöneticisi Yasin Söğüt'e hakaret etti. Maç 2-0 Demirspor üstünlüğü ile giderken kendi çocuğunu oynatmadığı için Yasin Söğüt'e çirkin sözlerle sitem eden Demirspor yöneticisinin bu hareketi Yasin Söğüt - Demirspor birlikteliğinde bardağı taşıran son damla oldu.

Teknik Direktör Yasin Söğüt sezon başından bu yana maddi imkansızlıklar çeken ve zor günler geçiren Demirspor ile ligde kalma mücadelesi verirken bir yöneticiden gelen ağır ithamlar genç teknik adamın görevi bırakmasına neden oldu.

Maçtan sonra T.D. Söğüt kulüp başkanı Mehmet Ali Hünerlier'e bu şartlar altında daha fazla çalışamayacağını iletti. Başkan Yasin Söğüt'ün istifasına sıcak bakmasa da yaşanan bu tatsız olay karşısında hocanın tutumuna saygı duydu ve Söğüt'ün ayrılma kararına onay verdi. Yasin Söğüt yarın takımın genel kaptanı ile son bir görüşme yapacak ve tüm takımdan helallik isteyerek Demirspor'a veda edecek.