Meteoroloji 3. Bölge Müdürlüğü tarafından yayınlanan hava tahmin raporuna göre, Eskişehir'in de içinde bulunduğu bölge genelinde havanın parçalı ve çok bulutlu olması, Eskişehir’in güney ve doğu ilçelerinde yerel etkili olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların görülmesi bekleniyor.

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmezken, rüzgarın Eskişehir çevrelerinde kuzey ve kuzeybatı yönlerden, Bursa, Kütahya ve Bilecik çevrelerinde ise kuzey ve kuzeydoğu yönlerden orta kuvvette, yağış öncesinde, yağış anında ve öğle saatlerinden sonra Bursa'nın kuzey ve batı kesimlerinde zaman zaman kuvvetli (40-60 kilometre/saat) olarak eseceği tahmin ediliyor. Ayrıca Mihalıççık ve Han ilçelerinde hava sıcaklığının 19 dereceye kadar düşebileceği öngörülüyor.

Öte yandan, Eskişehir’in güney ve doğu ilçelerinde (Seyitgazi, Mahmudiye, Çifteler, Han, Sivrihisar, Günyüzü, Beylikova, Mihalıççık) yer yer kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar beklendiğinden meydana gelebilecek yıldırım, sel, su baskını, ulaşımda aksamalar, yağış anında kuvvetli rüzgar ve yerel dolu yağışı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği belirtildi.