Eskişehir Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi tarafından yayımlanan hava tahmin raporuna göre, bugün Eskişehir ve çevre illerde parçalı ve az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu bir havanın hâkim olması bekleniyor.

Öğle saatlerinden itibaren bölge genelinde sağanak ve yerel gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin edilirken, sıcaklıkta önemli bir değişiklik beklenmiyor. Ayrıca raporda yapılan uyarıya göre, yağış beklenen sahada yer seviyesi ile yüksek atmosferdeki sıcaklık farkından dolayı yağışların bütün sahada değil, yerel olacağı beklendiğinden bazı noktalarda kısa süreli etkili olabileceği belirtildi.

Meteorolojik veriler göre bugün Eskişehir’de en yüksek hava sıcaklığının 34 derece ile Sarıcakaya ve Mihalgazi ilçelerinde olması beklenirken, en düşük ise 25 derece ile Mihalıççık ve Han ilçelerinde olması bekleniyor.

Meteoroloji 3. Bölge Müdürlüğü, yayımladığı raporda rüzgârın ise güney ve batı yönlerden, Bursa'nın kıyı kesimlerinin kuzeyli yönlerden hafif ve orta kuvvette eseceği tahmininde bulundu.