Eskişehirspor Fabrika Futbol'da Fatih Yabaş dönemi başladı

Eskişehirspor, Fatih Yabaş'ın Fabrika Futbol Gelişim Akademisi Gelişim Akademisi Sorumlu Antrenör görevine getirildiğini şu açıklama ile duyurdu;

"Eskişehirspor Fabrika Futbol Gelişim Akademisi, Eskişehirspor'umuzun geleceğini parlak günlere taşıma amacıyla geliştirilmiş bir proje olarak, okul bünyemizdeki çocuklarımızın altyapıdaki profesyonel antrenörlerimiz tarafından gözlemlendiği bir sisteme sahiptir. Bu sayede yetenekli çocuklar altyapı takımımıza kazandırılır ve Eskişehirspor'un A takımı için potansiyel aday sporcular haline gelirler. Bu bağlamda geçtiğimiz sezon Eskişehirspor U13 takımını şampiyonluk yapma başarısını göstermiş olan altyapı antrenörlerimizden Fatih YABAŞ, Fabrika Futbol Gelişim Akademisi Sorumlu Antrenör olarak göreve getirilmiştir.

Eses altyapı fabrika (2)

Okulumuz bünyesinde görev yapan diğer antrenörlerimiz Beyza Dörtelma, Selen Toğral, İrem Yeşilyurt ve Kadın Futbol Gelişim Departmanı'ndan Esin Demirtürk ve Pınar Koca, Fabrika Futbol Okullarımızdaki yaş gruplarına göre koordineli çalışarak profesyonel futbol eğitimi, teorik bilgi, kişisel gelişim, fiziksel gelişim, sosyal beceriler ve yarışmacı gruplara hazırlık süreçlerini destekliyor. 

Kulüp Başkanımız Erkan Koca, Fabrika Futbol Gelişim Akademisi Sorumlu As Başkanı Tamer Yavuz başta olmak üzere Eskişehirspor yönetim kurulu üyeleri, bu süreci yakından takip etmekte ve geleceğe yönelik desteklerini taahhüt etmektedirler. Yeni oluşum sürecinde, tüm Eskişehir'deki gençleri Eskişehirspor Futbol Fabrika Akademi Okullarına davet etmekte ve katılımlarını beklemekteyiz."

Fatih Yabaş'ın görevi devraldıktan sonra ilk açıklamaları ise şöyle oldu;

"Eskişehirspor'un en iyi üst liglere, Eskişehir 'in gençlerinin getireceğini biliyorum. Öncesi de böyleydi, sonrası da böyle olacak. Sadece yetenekli değil, çalışkan ve bu şehrinin takımı için her şeyi yapacak gençlerimiz olacağına eminiz. Bu sebeple Şehrinin Takımı Eskişehirspor ile Futbola dön diyoruz. "