28 Ekim Cumartesi (bugün), saat 19.00'da Eskişehir Yeni Atatürk Stadyumu'nda oynanacak olan Eskişehir Yunusmerespor - Eskişehirspor müsabakası 18 yaşın altındaki gençler için ücretsiz olacak. Bölgesel Amatör Lig 6. Grup'un 3. hafta mücadelesinde karşı karşıya gelecek iki Eskişehir temsilcisinin bu zorlu mücadelesi genç taraftarlar için adeta çifte bayram yaşatacak.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyetin 100. yılına yönelik etkinlikler çerçevesinde, 7Cbasalia Global AG Yönetim Kurulu Başkanı ve bilim insanı Ahmet Başal 18 yaşın altındaki gençlere bu büyük jesti yapmak için Eskişehirspor yönetimi ile görüştü. "Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılında, yüz binlerce Eskişehirsporlu" parolasıyla cumartesi günü oynanacak olan Eskişehirspor - Eskişehir Yunusemrespor maçının 18 yaş altı taraftarların bilet masraflarını Ahmet Başal karşılayacak. Her zaman Eskişehirspor'un yanında olan Başal bu şık jest ile gençlere Eskişehirspor ve Cumhuriyet sevgisini gençlere daha fazla hissetirmeyi amaçlıyor.

Eskişehirspor Kulübü resmi sosyal medya hesaplarından Ahmet Başal'a teşekkür ederek şu açıklamada bulundu;

"Takımımızın her zaman yanında olan 7Cbasalia Global AG Yönetim Kurulu Başkanı ve bilim insanı Sayın Ahmet Başal Hocamız, Başkanımız Erkan Koca'yı kulübümüzde ziyaret etti. Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılında, yüz binlerce Eskişehirsporlu parolasıyla Cumartesi günü oynanacak olan Eskişehir Yunusemrespor maçının 18 yaş altı taraftarlarımızın bilet masraflarını karşılayarak kulübümüze destek olmuştur. Ahmet Başal Hocamıza her zaman yanımızda olduğu için teşekkür ederiz."