İYİ Parti Eskişehir İl Başkanlığı'nda yaptığı basın açıklaması ile aday adaylığını açıklayan Fatma Gül Özcan, açıklamasında şu ifadeleri kullandı;

"Yıllarca hayalini kurduğum şey emekli olup, memleketim olan Çifteler'de ailem ve sevdiklerimle yaşamaktı. Daha önceki zaman içerisinde gelip gittikçe bir takım eksiklikler dikkatimi çekiyordu. Fakat yerleşme kararım netleştikten sonra gördüm ki çok fazla yapılması gereken işler var.

Öncelikle alt yapı ve yollar olmak üzere, sokakta yaşayan canlılar, caddeler ve orada yaşayan halkın ulaşım, fırın ve buna benzer bir çok gereksiniminin yanı sıra sosyal yaşam ihtiyacı, sağlıklı yaşam ve yaşam alanları, gençlerin iş olanağı ve ilçede kalabilmeleri, ilçenin değerlerinin korunması, köylerde yaşayan halkın gereksinimleri, öğrencilerin sosyalleşerek sanat  kültür ortamında kendilerini geliştirmeleri, Sakarya başının daha çekici hale gelmesi daha birçok insanca yaşama gereksinimleri gibi. 

Vatanını milletini seven yönü insan ve canlılar olan bir Çifteler vatandaşı olarak memleketime hizmet etme kararı verdim. Ve bu hizmet yolculuğunda fikirlerini benimsediğim hizmet yolculuğunda bana her türlü desteği vereceklerine inandığım İYİ Parti ile güzellikleri, iyilikleri ve kaliteli hizmeti birlikte başarmak için bu gün Çifteler ilçemize belediye başkan aday adaylığı başvurumu yapıyorum. İstek benim, takdir İYİ Parti'nin.