AK Parti’nin Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nebi Hatipoğlu vatandaşlarla buluşup, sorunlarını dinlemeye devam ediyor. Bu çerçevede kentin çeşitli bölgelerinde esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelen Hatipoğlu, Eskişehir’de faaliyet gösteren engelli sivil toplum kuruluşlarıyla buluştu. Engelli vatandaşların kentte ihtiyaç duyduğu hizmetleri ve yaşadıkları sorunları dinleyen Hatipoğlu, Ak Parti belediyeciliğinde tüm sorunların giderileceğini söyledi.

Eskişehir’in deprem riski taşıyan bir il olduğunu, kentleşmede de sıkıntılar olduğunu ifade eden Hatipoğlu, “Cumhuriyetimizin ömrü yüzyılı geçti. Cumhuriyet; kimsesizlerin kimsesi olmaktır, vatandaşlarını sahip oldukları haklar bakımından eşitlemektir ve engelli bireylerin, toplumun bir parçası olduklarını hissettirmeleridir. O halde devletin temsilcileri olarak bizlerin en temel sorumluluklarından biri sizlere sahip çıkmak, sorunlarınızı çözmektir. Bildiğiniz gibi 31 Mart'ta ülkemizde yerel seçimler yapılacaktır. Ben de Eskişehir'de AK Parti'nin adına yarışacağım. Çalışmalarımıza başladığımız ilk günde beri inanılmaz bir ilgiyle karşılaştık. Eskişehirli hemşehrilerimizin yoğun destekleri bizi çok mutlu ediyor, biz de onlara layık olmak ve bu şehrin sorunlarını çözmek istiyoruz. Uzun süredir bu şehir ihmal ediliyor ve insanlarının dertleri dikkate alınmıyor. Hepinizin gördüğü gibi son 10 senedir bu şehre bir çivi bile çakmayan bir belediye var. Eskişehir deprem kuşağında yer alıyor ve şiddetli bir depreme dayanacak durumda değil. Şehrin merkezindeki çok katlı yapılar da hiç güzel bir görüntü oluşturmuyor. İşte bu yüzden acilen kentsel dönüşüm projelerini başlatmak istiyoruz. Kentsel dönüşüm projeleriyle depreme dayanıklı binalar inşa edeceğiz. Bir yandan da kentin merkezinin yükünü dağıtmak üzere yeni yerleşim alanları yapacağız. İkinci olarak şehrin her yanında gün geçtikçe artan bir trafik sorunu vardır. Bu şehri trafik çilesinden kurtaracağız” dedi.

“Bu şehri AK Parti'nin gerçek belediyeciliği ile tanıştırma vakti”

 Eskişehir'de engelli bireylerin karşılaştıkları sorunları biliyoruz. Pek çok binada, yolda ya da taşıma araçlarında erişim problemi yaşadığınızın farkındayız ve istihdam piyasasında yeterince yer alamadığınızı biliyoruz. Ayrıca eğitim fırsatlarından eşit bir vatandaş olarak yararlanamadığınızı ve Içinde yaşadığınız toplumla yeterince entegre olamadığınızı biliyoruz. Toplumsal etkileşimlerinizin sınırlı düzeylerde kaldığınızı tespit ediyoruz. Size sunulan sağlık hizmetlerinin de istenilen seviyede olmadığını söyleyebiliriz. Yaşadığınız güçlüklerle ilgili bu listeyi çok fazla ancak buna gerek duymadan söyleyebilirim ki 31 Mart akşamından itibaren sizler için Eskişehir çok daha yaşanabilir bir şehir haline gelecektir. Öncelikle sizlerin sorunlarına çok daha fazla yakından ilgi gösteren, sizleri sık sık dinleyen bir belediye başkanı olacağım. Eskişehir'de öncelikle engelli bireylerin eğitimi için hızlı adımlar atacağız. Sizler için dünya standartlarında yeni bir merkez oluşturacağız. Bu merkez, sizlerin her türlü ihtiyacına cevap verecek bir tesis olacak. Bir sanayici olarak elimden geleni yapacağım ve sizleri çeşitli iş alanlarında daha çok istihdam edilmesi için elimden geleni yapacağım. Sosyal hayata katılım için etkinlikler düzenleyecek ve sağlık hizmetlerine daha kolay erişebilmenizi sağlayacağım. Bütün bunlar ve çok daha fazlası için sizlere söz veriyorum, üstlendiğim sorumluluğun gereğini yerine getirmek için tüm gücümle çaba sarf edeceğiz. Artık Eskişehir için değişim vakti. Bu şehri AK Parti'nin gerçek belediyeciliği ile tanıştırma vakti. Bu şehir için ve bu şehirde yaşayan engelli bireyler için tüm engelleri ortadan kaldırma vakti. Sizleri bu değişimin bir parçası olmaya ve benimle birlikte yürümeye davet ediyorum” ifadelerini kullandı.