Haber: Buğrahan Doğangil

İYİ Parti Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Melih Aydın, kendi imkanlarıyla yaptırdıkları ve Cumhuriyet'in 100. yılı ile 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı kutlamak adına bir binaya astıkları duvar reklamlarının CHP'li Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından haksızca söküldüğünü duyurdu.

melih aydın 2

Bina sahiplerinden izin alınarak asılan ve sözleşmeleri devam eden reklam afişlerinin söküldüğünü söyleyen Melih Aydın konu ile ilgili avukatlarının girişimleri sürdüğü sırada Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nin afişlerini parçalayarak sökmesine büyük tepki verdi.

Melih Aydın konu ile ilgili resmi X hesabından şu açıklamayı yaparak tepkisini gösterdi;

"Eskişehir kamuoyuna; Dün gece geç saatlerde bina hak sahiplerinden yetkili bir firma aracılığıyla CUMHURİYET kutlamalarında astığımız ve sözleşmeleri devam eden duvar reklamları CHP’li BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN SÖKÜLMÜŞTÜR. Üstelik avukatlarımız tarafından süreç devam ettirilirken adeta parçalamak suretiyle yapılan bu durum GERÇEK DEĞİŞİMİ ESKİŞEHİR’de YAPACAĞIMIZ İNANCINI daha da artırmıştır. İktidar kaynakları ve belediye imkanlarına karşı adil bir yarış olmayacağını zaten biliyoruz ama şahsi imkanlarımızla yaptığımız çalışmaların maddi, manevi takipçisi olacağımızı böyle durumların bizi ASLA YILDIRAMAYACAĞINI siz değerli hemşehrilerime saygıyla sunarım."

melih aydın-1