Meral Akşener liderliğindeki İYİ Parti’de istifaların ardı arkası kesilmiyor. Eskişehir’de eski başkanların istifası ile devam eden süreçte son olarak İYİ Parti’nin Tepebaşı İlçe Başkanı Görkem Yıldırım, yönetimi ile birlikte istifa etti.

Yıldırım “Biatcı ve kukla olmayacağım için, yaptıkları hata ve yanlışlardan geri dönmeyi düşünmediklerini bildiğim için, bu ve hareketleriyle halka dokunmak yerine zarar vereceklerini düşündüğüm için; İYİ Parti’deki tüm görevlerimden ve parti üyeliğimden, yönetim kurulu üyelerimle birlikte istifa etmiş bulunmaktayız” dedi. 

Görkem Yıldırım istifa açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün de söylediği gibi muhtaç olduğu kudreti damarlarındaki asil kandan alan bir Türk Genci olarak gayem, her zaman vatanım ve yüce Türk milletinin üstün menfaati olmuştur. Hayatım boyunca bu ilkeler ışığında yol yürümekten büyük onur ve şeref duydum.

Yüce Türk milletine hizmet şuur ve biliciyle 2021 yılında yolum İYİ Parti ile kesişti. Hiçbir görev, makam ayırt etmeksizin çalışmalarımı büyük bir özveri ile sürdürdüm ve neticeten Sayın Meral Akşener'in kararıyla 3 Ekim 2023 tarihinde Tepebaşı İlçe Başkanı olarak görevlendirildim.

Ancak gelinen noktada gördümki İYİ Parti iktidar olmak hedefi bir kenara dursun, nitelikli muhalefet üretemez bir tavra bürünmüştür. Zira İYİ Parti artık kadrolarını liyakat üzerine değil, özel uçaklarda partiler verenlerle iyi geçinenlerin kadrolaştığı sözüm ona ikili ilişkileri iyi olanların öne sürüldüğü bir hal almış ve neticeten yüce Türk milletine hizmet etmekten bir hayli uzaklaşmıştır.

Özellikle yerel yönetimler seçiminde belirlenen adaylar ve aday belirleme yöntemleri İYİ Parti'nin halktan ne denli kopuk ve taleplere cevap veremez olduğunu kanıtlar boyuttadır. Bu agresif hal şunu gösteriyor ki keskin sirke küpüne zarardır. 

Teşkilatların ve tabanın tüm söylemlerine kulak tıkayan, demokrasiden uzak bu adaylık süreci artık narsist tavırlara bürünmüş ve süreci buralara kadar taşımıştır. Unutulmasın ki yanlış hesap; teşkilattan döndüğü gibi sandıktan da dönecektir.

İşte bu adaylık belirleme süreci; kapalı kapılar arkasında dönen kirli pazarlıklar neticesinde, güven ve inanç kaybetmiştir. Rasyonellikten uzaklaşmış, ikili ilişkilerden medet umarak ihtimaller peşinde gezen, partiyi taban yerine adam adamcılığı kültürünü zoraki benimseten, manipülasyon yapan, fikir değil slogan esaslı bir hal almıştır.

İYİ Parti, emek vermiş, sırtında yükseldiği evlatlarını en ufak bir fikir ayrılığında silen, ötekileştiren ve eleştiri kabul etmez bir yapıya bürünmüş, kendisi gibi düşünmeyeni dışlayan bir yapı haline gelmiştir. Bu yapı şehir ve ülkemizde gördüğümüz üzere yaprak dökümünü başlatmıştır.

Aile şirketi haline gelen ve neticeten yüce Türk milletine hizmet hedefinden sapan, hizip ve gıybet siyasetini benimsemiş, çıkar ve menfaat batağına saplanmış, İyi Partiden istifa etme zarureti tarafımca hasıl olmuştur.

Ezcümle; biatcı ve kukla olmayacağım için, yaptıkları hata ve yanlışlardan geri dönmeyi düşünmediklerini bildiğim için, bu ve hareketleriyle halka dokunmak yerine zarar vereceklerini düşündüğüm için; İYİ Parti’deki tüm görevlerimden ve parti üyeliğimden, yönetim kurulu üyelerimle birlikte istifa etmiş bulunmaktayız. 

İYİ Parti’de bulunduğum sürede tanıştığım ve yolumun kesiştiği tüm dostlara ve büyüklere emekleri için teşekkür ederim”