Aşağıdaki iki yazı geçen aylarda yerel basında yer alan haberler. 

Odunpazarı Belediyesi'nden Eskişehirspor'a jest; Odunpazarı Belediyesi, Eskişehir Vali Hanefi Demirkol Tesislerinde çim biçimi, budama, ilaçlama çalışması yaptı.

Eskişehir Vali Hanefi Demirkol Tesislerinde çim biçimi, budama, ilaçlama çalışması yapıldı. Eskişehirsporlu oyuncular ve teknik heyet çalışmaların yapıldığı esnada Polatlı'da Polatlı Belediyespor ile hazırlık maçı oynuyordu.

Eskişehirspor yönetimi tarafından sosyal medyadan, "Antrenman sahalarımızda ve tesisimizin diğer yeşil alanlarında çim biçimi, budama, ilaçlama çalışması yaparak kulübümüzün yanında olan Odunpazarı Belediyesi’ne teşekkür ederiz" açıklaması yapıldı 

Peki sonra ne oldu? 

Eskişehirspor'dan Kazım Kurt'a çok sert yanıt geldi!

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt'un açıklamalarına Eskişehirspor Başkanı Erkan Koca'dan çok sert yanıt... 

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt'un Eskişehirspor ile ilgili açıklamaları tepki toplarken, Eskişehirspor Başkanı Erkan Koca'dan da çok sert yanıt geldi. 

"Söyledikleri 58 yıllık çınarı yok saymak demektir" 

Erkan Koca, sosyal medyadan yaptığı açıklamalarda, "Sayın Kazım Kurt’un Eskişehirspor ile alakalı açıklamalarını üzülerek okudum ve yakıştıramadım. Eskişehirsporla uğraşılmasının yanlış olduğunu savunup Eskişehir FK kurulmasının gerektiğini söylemek 58 yıllık koca çınarı yok saymak demektir.. Bizler Eskişehirspor’un mazisine armasına rengine formasını son nefesimize kadar sahip çıkacağız" dedi. 

"Siz Eskişehirspor tesislerine ne yatırım yaptınız" 

Erkan Koca, "Açıklamalarının devamında Eskişehirspor tesislerine devletimizin yaptığı 120 milyon TL değerinde alt yapı tesislerinin gereksiz olduğunu belediye olarak zaten yaptıklarını belirtmişler. Sayın başkan biz sizle ayrı şehirlerde yaşıyoruz heralde siz Eskişehirspor tesislerine ne yatırım yaptınız?" dedi.

"Ihlamurkent'teki petrol istasyonunu kulübün elinden alıp Eskişehirli olmayan bir firmaya verdiniz" 

Erkan Koca ayrıca, "Eskişehirspor’a ait olan Ihlamurkent'teki petrol istasyonunu kulübün elinden alıp Eskişehirli olmayan bir firmaya verdiniz. Siz tesislerdeki çim sahanın çim kesilmesi için resmi yazı isteyip aylarca ekip yollamadınız. Sayın başkan şehirde kaç tane spor tesisi yaptınız? Amatör spor kulüpleri için kaç tane saha yaptınız?" diye konuştu. 

"Sizin vizyonsuzluğunuzu ve Eskişehirspor'a bakış açınızı gösteriyor" 

Erkan Koca, "Türkiyede başka hiçbir şehirde olmayan alt yapı tesisine rant gözüyle bakmak sizin vizyonsuzluğunuzu ve Eskişehirspor’a bakış açınızı gösteriyor" dedi. 

Eti Şirketler Grubu Eskişehirspor'a uzun yıllar ana sponsoru olarak Maddi manevi olarak hem loca satın alarak. Hep destek oldu. 

Peki sonra ne oldu? 

ETİ ye SİTEM 

Başkan Erkan Koca'dan ETİ'ye sitem dolu sözler!

Eskişehirspor Başkanı Erkan Koca, ETİ Şirketler Grubu'nun Eskişehirspor'a sponsor olmayacağını duyurmasının ardından sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu.

Eskişehirspor Başkanı Erkan Koca, sosyal medya hesabından şu paylaşımı yaptı:

"Eskişehirspor’un ligi olmaz.. Eskişehirspor’un marka değeri ölçülmez. Eskişehirspor Eskişehir’in en büyük markasıdır.. Eskişehirspor bu şehrin en büyük sivil toplum kuruluşudur.. Eskişehirspor bizim gündemimiz değil hayatımızın merkezidir.. Gün gelir devran döner o zaman bizler bugünleri unutursak kanımız kurusun!! Yaşasın ESKİŞEHİRSPOR değil.. YAŞAYACAK ESKİŞEHİRSPOR!!!" 

Destek verenlerin sonradan neden olmadığını anlamadan bunca yapılanları görmezden gelerek neden onlara teşekkür etmek yerine sitem ediyor bu yönetim. 

Yapılan hatalardan ders alınmıyor ve çözümleri de sunmak yerine sitem ederek dahada sorun çıkartıyor bunlar. Neden yangına müdahale etmek yerine benzin döküyorlar. Daha eski dönemlerde Sarar da bu sitemlerden dolayı klübe desteğini çekmişti. Bu yönetim. Kurum ve kişilere Köprü olacakları yerine olan köprüleri neden yıkıyor. 

Çok geçmez bu seferde yapılan transferlerin yanlışlarından, oyun sisteminin hatalarından, alınan kötü sonuçlardan Basını sorumlu tutarak. Her hatalarına kılıf bulup. Bu 58 yıllık Çınarı daha dibe yollayıp çıkıp giderler. Bu böyle olmadı mı?