Yeşiltepe, Fevzi Çakmak, Gündoğdu ve Orhangazi mahallelerini ziyaret eden Çakırözer, kahvelerde yurttaşlarla bir araya geldi, ev ziyaretlerinde kadınları dinledi. 

SANDIĞA GİDİN, OYUNUZU KULLANIN ÇAĞRISI

Mahallelerde parti temsilcileri ile gerçekleştirdiği ziyaretlerde Çakırözer, 28 Mayıs’ta yapılacak seçimlerde Türkiye’nin geleceğinin belirleneceğine dikkat çekerken, Eskişehirlilere sandığa gidin çağrısı yaptı. 

“BASKI MI ÖZGÜRLÜK MÜ DİYECEĞİZ”

Çakırözer, ziyaretlerde kendisine yöneltilen soruları da yanıtlarken, şu açıklamaları yaptı:

“14 Mayıs’ta yapılan seçimlerde sizlerin oyları ile Eskişehir’de partimiz ve Millet İttifakı birinci çıktı. Bizlere inanan, güvenen ve destekleyen tüm hemşehrilerimize teşekkür ederiz. 28 Mayıs’ta ülkemizin kaderini belirlemek için hep birlikte yeniden sandıklara gideceğiz. Bu seçim bir referandumdur. Şu seçenekler arasında seçim yapacağız: Zorbalık mı, adalet mi? Keyfilik mi, hukuk mu? Otoriterlik mi, demokrasi mi? Sadakat mi, liyakat mi? Baskı mı, özgürlük mü? Yoksulluk mu, zenginlik mi? Bir avuç insanı zengin etmek mi, kaynakları hakça paylaşmak mı? 28 Mayıs’taki tercih Cumhuriyet’in ikinci yüzyılında demokrasiyle mi, otokrasiyle mi yönetileceğimize karar vermektir.  Vakit, her türlü kırgınlığı, kızgınlığı, öfkeyi, umutsuzluğu bir kenara bırakıp sandığa gitme ve ülkenin geleceğine sahip çıkma vaktidir. Haydi sandığa gidelim, oyumuza, geleceğimize, vatanımıza sahip çıkalım.”