banner117

Meme Büyütme Ameliyatı İstediğim Gibi Olmazsa

Meme büyütme ameliyatı, küçük memeler için daha dolgun görünmesi için yapılır ya da şeklinde deformasyon olan memelere şekil vermek için yapılmaktadır. Gerekirse kişinin kendi yağından gerekirse, silikon protez kullanılarak işlemler gerçekleştirilmektedir.

Meme cerrahisinde kullanılan protezler:

  • Yarım küre (round)
  • Göz yaşı (anatomik)

Ataşehir meme büyütme olarak; yarım ay protezler, hacim eksikliği olan ve düzgün meme yapısına sahip olan kişilerde kullanılmasını tavsiye ederken, anatomik protezler için, deformasyona uğramış memelerin tiplerine göre alt kutbu dolgun ve üst kutbu daha ince olan protezleri tavsiye etmekteyiz.

Anatomik protezler, doğal meme formundadır. Kullanılacak protez tipi, hastanın göğüs yapısına ve şekil bozukluğuna göre değişkenlik göstermektedir. Meme protezleri kullanılırken; kişinin vücut yapısı, göğüs kafesinin genişliğinin ne olduğu, hastanın boyu,hangi protezin kullanılacağı konusunda bilgi vermektedir.

Meme Büyütme Ameliyatı Kaç Şekilde Yapılır?

Normal şartlar altında meme ameliyatı için 1 ile 1.5 saat yeterlidir. Sadece meme büyütme ameliyatı yapılabildiği gibi, eğer kişide meme başının büyüklüğü gibi bir durum söz konusuysa, isteğe göre meme dikleştirme ameliyatı da aynı anda yapılabilmektedir.

Meme büyütme ameliyatı istenirse kişinin kendi yağ dokusunda istenirse silikon protez kullanılarak yapılabilmektedir. Kişinin yağ dokusu ile yapılacak olan meme büyütme ameliyatlarında, hacim olarak küçük ve şekil olarak güzel olan memeler tercih edilmektedir.

Ameliyat sırasında özel kanüller kullanılarak, basen ve karın bölgesi yağ dokusu kullanılır. Dokuya enjekte edilmeden önce, yağ dokusu temizlenerek saf hale getirilir ve yine özel kanül aletler yardımıyla, meme dokusu içine zerk edilir.

Silikon protez meme büyütme ameliyatında ise; protezin hangi yollardan yerleştirileceği planlanmalıdır. Silikon protez; meme başından, meme altından, koltuk altından ve göbek deliğinden yerleştirilebilir.

Silikon protez meme büyütme ameliyatında; protezin yüzey yapısı, şekli, ne kadar derinliğe yerleştirileceği de önemlidir.

Protez Şekli Seçerken Neye Dikkat Edilmelidir?

Protez şekilleri, yarım ay ve göz yaşı olmak üzere iki çeşit kullanılmaktadır. Round yani yarım ay protezleri, bir kürenin yarısına benzerken, hacmi küçük ama şekil olarak düzgün olan memelerde tercih edilmektedir.

Göz yaşı yani anatomik protezler, doğal meme yapısındadır. Alt kutbu dolgun ve üst kutbu daha ince protezlerdir. Kişide oluşan deformasyona göre hangi protezin kullanılacağı belirlenmektedir.

Meme Ameliyatı Öncesinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Her ameliyatta olduğu gibi, meme ameliyatı öncesinde de dikkat edilmesi gereken durumlar bulunmaktadır. İlk olarak hastanın, herhangi bir hastalığının olup olmadığı, herhangi bir ilaç kullanıp kullanmadığı konusunda, doktoru bilgilendirmesi gereklidir.

  • Ameliyata girmeden 8 gün önce ağrı kesici kullanımı bitirilmelidir.
  • Ameliyat öncesinde; bitki çayı, doğal çaylar, gıda takviyeleri kesilmelidir.
  • Eğer sigara içiliyorsa, ameliyattan en az 2 hafta önce sigara içimi bırakılmalıdır.

Birçok kişi meme ameliyatlarının kansere yol açtığı konusunda bir kanıya sahiptir. Meme ameliyatları kansere yol açmaz. Klinik olarak hastalarımıza herhangi bir duruma karşılık ameliyat öncesinde mamografi ve meme ultrasonu çektirilmesi konusunda tavsiyelerde bulunuyor ve bu konuda aslında oldukça titiz davranıyoruz.

Meme Büyütme Ameliyatı Sonrasında Neler Yapılmalıdır?

Meme büyütme ameliyatı sonrasında aynı gün taburcu olunabilmektedir. Hastanın durumuna göre, gözetim altında tutmak için bir gece boyunca hastanede tutulabilmektedir.

Operasyon sonrasında ilk hafta gövde yüksekte tutulmalı ve birden fazla yastıkla korunmalıdır. İlk bir ay, protezler üzerine basılmamalı ve protezler sıkıştırılmamalıdır. Doktor önerisine göre balensizsutyen, 1 ay boyunca kullanılmalıdır.

İstanbul meme büyütme operasyonu kliniğimizde güvenli ve steril ortamlarda yapılmaktadır. Hastalarımıza ameliyat sonrasında vereceğimiz ilaçları dikkatli kullanmaları konusunda uyardıktan sonra herhangi bir kanama olduğunda, ağrı kesici kullanmamaları konusu üzerinde dikkatle durmaktayız.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.